Zapraszamy wszystkich miłośników miasta Gdańsk i okolic na listopadową edycję „Gdańskich Miniatur”. Tym razem tematem przewodnim będzie klon – drzewo, które jest opiekunem zmarłych, ale jednocześnie troszczy się o zakochanych. Podczas listopadowego spaceru odwiedzimy Siedlce – dzielnicę, która kiedyś była bardzo zielonym przedmieściem, zaś teraz jest osiedlem. Nie brakuje tam zróżnicowanych budynków, a także parków, czy zielonych ogrodów umilających spacery. Jeśli chcecie się dowiedzieć jaka rzeźba znajduje się w dolnej części parku Bema lub ile krzyży liczy pomnik na Cmentarzy Francuskim, zagrajcie w grę miejską, dzięki której zdobędziecie nietuzinkową wiedzę, ale jednocześnie będziecie się dobrze bawić! „Gdańskie Miniatury” to projekt skierowany zarówno do uczniów i uczennic, jak i osób indywidualnych.
Każdy może spacerować indywidualnie przy pomocy mapki dostępnej na stronie lub z przewodniczką Ewą Czerwińską.
Z grupami szkolnymi spotykamy się w poniedziałek 20 listopada 2017 r. Rodziny, osoby indywidualne i grupy nieformalne zapraszamy w sobotę 25 listopada 2017 r.
Wstęp wolny
Paulina Pańko
SZKOŁY:
Grupy zorganizowane prosimy o zgłoszenia do dnia 13.11.2017 r. z podaniem nazwy szkoły/placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny, nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl
Organizatorzy informują, że zapewniają oprowadzanie. Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa.
OSOBY INDYWIDUALNE, RODZINY, GRUPY NIEFORMALNE:
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: miniatury@ikm.gda.pl
Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany.
Biorący udział w spacerze, poprzez dokonanie zgłoszenia, na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631, z późn. zm.) udzielają Instytutowi Kultury Miejskiej w Gdańsku nieodpłatnie zgody na rejestrację utrwalającą ich wizerunek oraz zezwalają na publikację zdjęć, wideogramów lub filmów z przebiegu spacerów zawierających ich wizerunek poprzez utrwalanie i zwielokrotnianie zdjęć, wideogramów lub filmów dostępnymi technicznie metodami, wykorzystanie zarejestrowanych fragmentów filmów, wideogramów lub fotografii w celach informacyjnych, promocyjnych lub innym związanym z działalnością statutową Instytutu Kultury Miejskiej, w tym poprzez prezentowanie ich w wydawnictwach Instytutu Kultury Miejskiej lub na ich stronie internetowej, gdzie będą one publicznie udostępnione w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.